Warp Gate

Twoja brama do WH40k


#16 2008-11-26 09:18:09

Matus_the_1st

Redaktor

Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

Co do składu.
Mając wszystkie materiały i layouta jestem w stanie wyrobić się z 48 stronami w ciągu 1 dnia (max to 3, w przypadku nieoczekiwanych zmian w zwartości).
Właśnie - wszystkie materiały - jak ma się wszystkie wtedy najwygodniej składać, bo można to jakoś rozsądnie rozplanować.
Gdy byłyby dosyłane na bieżąco, też i ma większego problemu, ale zajmuje to zdecydowanie więcej czasu.

Offline

 

#17 2008-11-26 14:33:50

General Maxon Sturnn

Redaktor

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-11-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

Ja opracowuję kampanie-mega bitwę na sylwestra(gram z kumplami do upadłego), obrazami sie zajmę od piątku...moge też coś napisać...


"Fear is naught, my faith is strong.

Offline

 

#18 2008-11-26 16:42:41

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

Witam serdecznie wszystkich, którzy już zarejestrowali się na forum, a także tych, którzy dopiero mają taki zamiar. Cieszę się, że prace nad naszym pierwszym numerem już się rozpoczęły. Ostatnimi dniami nie udzielałem się mocno, gdyż miałem dużo spraw na głowie. Śledziłem jednak wątek na bieżąco, więc teraz kilka rzeczy ode mnie.

1. Częstotliwość ukazywania się fanzinu.

Ze swojej strony widzę to na 1,5 miesiąca. 45 dni powinno wystarczyć nam na przygotowanie świeżego materiału, jego odpowiednie dobranie, korektę i skład.

2. Layout

W sprawie layouta naszego fanzinu zakładam oddzielny temat. Tam przedyskutujmy jak ma wyglądać nasza szata graficzna. Tam też omówimy sprawę naszego loga (bo jakieś mieć musimy :-P)

3. Co będę robił oprócz byczenia się i zbierania pochwał :-P

- pisanie artykułów (i jeszcze więcej pisania)
- korekta materiałów
- dobór zawartości pisma (oczywiście wraz z Wami)
- reklama (ktoś musi ten zin czytać:-) )

Jeśli trzeba coś jeszcze to walcie śmiało, byleby to nie było związane z "mechanicznym składem w kupę" i grafiką. Myślę, że każdy z nas powinien sporządzić krótką listę rzeczy, które potrafi i lubi robić (i chce je zamieścić w zinie).

By nie być gołosłownym wrzucę niedługo 2-3 moje artykuły, które zdążyłem napisać od czasu powstania pomysłu.

4. Jak ma wyglądać numer (czyli przepisujemy Aramila z drobnym komentarzem i kosmetycznymi zmianami :-))

a) Wstępniak + spis treści: Tutaj nazwa mówi sama za siebie.

b) Newsy / Co w Warpie piszczy\: Dział zawierający newsy. Nowe figurki, kodeksy, turnieje, wydarzenia etc.

c) Teksty związane z systemem + twórczość graczy/ Librarium\: Mechanika, opisy dexów, ciekawe taktyki, opowiadania, szorty, fluff, artykuły, felietony.

d) Battle Report: Jakiś ładny raporcik z bitwy okraszony zdjęciami

e) Modelarstwo + PMotM: Konwersje, poradniki malowania i PMotM

f) Freestyle /Bar "Pod zdechłym Tyranidem"\: humor, gry komputerowe, ogólnie offtopic :-)

Na resztę działów nie mam pomysłu na nazwy.

5. Co w najbliższym (i pierwszym) numerze:

Krótko opiszę moją wizję pierwszego numeru. To oczywiście tylko propozycje i wdzięczny byłbym za komentarze, sugestie i Wasze pomysły.

a) Wstępniak

- Coś machnę o powstaniu numeru, o naszej ekipie, o chęci tworzenia i na końcu kilka słów o zawartości numeru.

b) Newsy / Co w Warpie piszczy\

- Tu już trzeba się nieco wysilić i pozbierać kilka newsów. Co mogą zawierać? Odpowiedź jest prosta - wszystko co związane z W40k. :-) Zastanawiam się, jak obszerny może być ten dział. Zastanawiam się nad 2-3 stronami wliczając zdjęcia.

c) Teksty związane z systemem + twórczość graczy/ Librarium\

- Będzie to nasz najbardziej obszerny dział i to właśnie w nim zawierać będzie się najwięcej mięska.
- Artykuły, które chciałbym, by na pewno pojawiły się w tym numerze:

* "V ed. - zmiana na lepsze czy gorsze?" - opis V ed. naszego ulubionego systemu bitewnego. Wytknięcie najbardziej kontrowersyjnych posunięć GW, a także wykazanie największych zalet.

* "Assault on Black Reach" - megarecenzja startera zawierająca zarówno zdjęcia wyprasek, gotowych modeli (pomalowanych/niepomalowanych), krótki, aczkolwiek treściwy opis jednostek, jak się zabrać do przygotowywania armii (co jest potrzebne, jakie pędzle, jakie farby do standardowego/fajnego pomalowania armii), w jaki sposób rozbudować naszą armię (przykładowe sposoby rozbudowania armii + średni koszt cenowy), opcjonalnie zajawka fluffowa. Podsumowując - ma być ciekawa recenzja zachęcająca do kupna startera.

* Opowiadanie/ 2 opowiadania - tematyka właściwie dowolna (może jednak już bez orków i sm w rolach głównych; pojedynczo mogą występować, ale nie sypmy ich do jednego wora)

* Recenzja kodeksu SM - tak jak wspominaliście na forum można spróbować z ciekawą formą jaką jest dwuosobowa recenzja.

* Ranking sklepów hobbystycznych - pomysł Amdora; nie wiem dokładnie o co chodzi, ale brzmi ciekawie :-)

* Scenariusz - pomysł na ciekawy (i realny czyt. zagrany przez siebie :-P) scenariusz bitewny.

* "Polityka cenowa GW" - kontrowersyjny artykuł z cyklu "dlaczego tak drogo" (to musi napisać ktoś w miarę kompetentny i znający się w realiach; nie może być odklepany na zasadzie "bo ja tak myślę i koniec" tylko jakimiś faktami poparty).

Te artykuły powyżej to oczywiście tylko propozycje (te z wymyślonymi przeze mnie tematami) niemniej jednak myślę, że powinny być dosyć ciekawe. To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, a Wy nadsyłajcie jak najwięcej prac.

d) Battle Report

- Jakiś ładny raporcik z pomalowanymi figurkami i przyzwoitymi terenami. Nie ukrywam, że SM vs Orki byłoby niezłym uzupełnieniem treści numeru.

e) Modelarstwo + PMotM

- Poradnik malarski (krok po kroku malujemy figurkę) lub dotyczący konwersji (krok po kroku konwertujemy figurkę). Może do tego jeszcze skrót technik wykorzystywanych przy malowaniu?
- PMotM przedstawienie zwycięzców

f) Freestyle /Bar "Pod zdechłym Tyranidem"\

- Jedyne co mogę zaproponować to jakieś info o DoW 2. Reszta to już czas pokaże.


To tak słowem wstępu ode mnie. Proszę o komentarze i propozycje zmian/dodania czegoś. Zabierajcie się też za pisanie artykułów. Dobrze by było, byście odpowiednio wcześnie informowali nad czym zaczynacie pracę. Umożliwi to jakieś sensowne złożenie numeru w całość.

Na razie nie podaję dokładnych terminów, ale myślę, że fajnie by było wydać numer na święta/styczeń.


Serdecznie pozdrawiam!

Bartosz "bartekq"

Ostatnio edytowany przez bartekq (2008-11-26 16:44:59)

Offline

 

#19 2008-11-26 16:52:13

kamilekkam

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 11
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

Ok, ja na ten numer od siebie mogę zaproponować tutorial jak w prosty i przystępny sposób wykonać gogle/okularki na figurce na przykładzie orka. Postaram się do każdego numeru dać jakiś tutorial z prostą w wykonaniu konwersją - myślę, że zachęci to początkujących

Offline

 

#20 2008-11-26 16:55:56

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

* "Polityka cenowa GW" -

nie wiem czyy to najlepszy pomysł ;] pracownikom gw na pytania z zakresu "czemu tak drogo" zaczyna lecieć to co pili przez nos ;] W innych przypadkach mogę zadać Szamanowi kilka pytań do mini wywiadu, ale na pewno nie w tym ;]

Nie wiem czy do obecnego wydania wejdzie, ale jest dobry temat:
"Bohaterowie imienni - temat TABU?"

Offline

 

#21 2008-11-26 16:57:39

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

zaczyna lecieć to co pili przez nos

Ciekawie to ująłeś. Tak jak zaznaczyłem wcześniej, to tylko propozycje. Zawsze można jeszcze wszystko pozmieniać.

Offline

 

#22 2008-11-26 17:20:46

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

ja zajme się recenzjami warszawskich sklepów - myśle że po 2 sklepy na wydanie to optimum ;]
np w tym numerze 2 z wawy, potem cos z krakowa itp.

Offline

 

#23 2008-11-28 22:54:24

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

Tutaj mała odezwa do redaktorów:

Do przyszłego piątku chcę mieć listę artykułów (tytuły, skrót o czym), które możecie i chcecie przygotować.

Pozdrawiam!

Offline

 

#24 2008-12-23 16:59:06

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

hmm tak mi się przypomniało - możemy liczyć na reklamę na stronie Starego Świata

Offline

 

#25 2008-12-25 20:37:20

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Warp Gate - co ma w nim być?

Najpierw wydajmy pierwszy numer. :-)

Miło, że działasz Amdor.

Pozdrawiam!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.x-man.pun.pl www.elite-xworld.pun.pl www.horoskopsmierci.pun.pl www.lek.pun.pl www.rosiakforum.pun.pl