Warp Gate

Twoja brama do WH40k


#16 2008-12-10 00:04:40

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Termin z artami

Amdor, mówił Ci ktoś, że jesteś niezastąpiony? Ja jutro postaram się wrzucić zdjęcia oraz opowiadanie moje (IG vs orki). Wrzucaj jak najbardziej raport wraz z fotami.
By nie było już nieścisłości to termin ostatecznego nadsyłania artykułów ustalam na 5 stycznia.
Nasz specu od składu wyrobisz się ze składem od 5 do 20 stycznia? Będziesz miał 15 dni na zrobienie wszystkiego o ile wczesniej nie wykonasz części pracy. W tobie nadzieja na wygląd numeru. Czas jakiś projekt okładki zrobić. Pozdrawiam!;-)

Offline

 

#17 2008-12-10 11:24:26

Matus_the_1st

Redaktor

Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: Termin z artami

Jeśli chodzi o środek, to (przy założeniu, że mam teksty po korekcie i wszystkie grafiki) jestem się z nim uwinąć w 1-2 dni, bo template już jest. Okładkę jakoś tak na dniach stworzę, jakieś specjalne życzenia co do tego, co ma na niej być? Oczywiście potem przydałaby się korekta jeszcze ostateczna całości.

Offline

 

#18 2008-12-10 16:43:18

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Termin z artami

http://s7.photobucket.com/albums/y297/amdor/zin/
guest pass: warpgate
link do albumu ze zdjęciami do artykułu ze starego świata (ehh cholerny aparat ma problemy z łapaniem ostrości, ale po odpowiednim pomniejszeniu nie bedzie tego widać ;] )


Edit:
mam pomysł na artykuł odnośnie konwersji - akurat przerabiam terminatorów lojalistycznych na deathshroudów (elitarna straż legionu Death Guardów) więc porobie kilka zdjęć ;]

Offline

 

#19 2008-12-12 10:04:26

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Termin z artami

Pisz Amdor, pisz :-)

Ja w ten łykend też znowu coś od siebie wrzucę :-)

Offline

 

#20 2008-12-15 17:53:29

O'Kacaperek

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Termin z artami

pierwsza częsć starego opowiadania, pozmieniam trochę kolejnosc i wypowiedzi ogólnie to co było krytykowane

994. M41
    -Aun'elu wyruszysz z Shas' O' Kac'aperekiem jako jedno zgrupowanie rekolonizacyjne powiedział Aun' O' Au'taal' Vral.- Dostaniesz 12 Shas'ui do gwardii osobistej. Na lądowisku jest transporter Orca. Możesz odejść.
    Na lądowisku stał transporter, a przed nim La'rua Shas'ui. Dowódca wyszedł na przód.
    -Witaj Aun'elu. Jesteśmy twoją gwardią i nie cofniemy się przed niczym.
    -Ciesze się, że mam taką gwardię. Do środka!
I wszyscy bezzwłocznie wbiegli do transportera, który zaraz wystartował.
    Podróż do niszczyciela stacjonującego na orbicie była spokojna. Na miejscu niebianin podążył na mostek, by doradzać dowództwu.
    Podróż z planety Au'taal w stronę Ksi'm'yen była niczym nie zakłócona do momentu gdy byli w pół drogi między Ke'lshan, a Dal'yth.
    -Grupa obiektów przed nami – powiedział Kor'ui, nawigator. - Według map nic tu nie ma!
    -Z czego są te obiekty? - zapytał niebianin
    -Z materii organicznej.
    -Ciekawe, rzuć obraz na ekran
    Widok przedstawiał szereg grzybo-podobnych obiektów o czerwonawym zabarwieniu
    -Ciekawe co to? - rzekł Aun'el. - Jak można sprawdzić co to?
    -Możemy wystrzelić lekki pocisk. - powiedział Kor'el, dowódca
    -To wystrzelcie!
    -Tak jest! - powiedział dowódca. - Wystrzel konwencjonalny przeciwpancerny – rzekł do strzelca. Rozkaz został wykonany. Po chwili lotu trafił w sam środek jednego z obiektów. Ten przełamał się na pół. Na zbliżeniu było widać, że ze środka wyleciały organizmy wielkości człowieka, lecz bardziej przypominające jaszczurki z owadzim pancerzykiem.
    W tym momencie cała załoga usłyszała pisk. Ale pisk ten było słychać tylko w myślach.
    -Ciekawe – powiedział Aun'el – spróbujcie się z którymś z obiektów skontaktować.
    -Niemożliwe – rzekł po chwili pracy łącznościowiec.
    Po kilku sekundach grzybo-podobne obiekty zawróciły w stronę „Manty”.
    -Skontaktujcie się z dowództwem na Ke'lshan.
    -Zakłócenia! Nic nie mogę zrobić! - krzyknął łącznościowiec.
    -Poczekajmy chwile zobaczymy co zrobią – doradził niebianin
    Lecz obcy się nie zatrzymywali, ani nawet nie zwolnili.
    -Zniszczyć to! -krzyknął Aun'el, gdy obiekty zbliżyły się niebezpiecznie blisko.
    W tej chwili mnóstwo pocisków poleciało w kierunku w kierunku czerwonych grzybów. Lecz nie wszystko trafiło, a dwa wrogie obiekty dotarły do niszczyciela.
    -Wrogie organizmy dostały się na pokład w sektorze 2 i 4.
    -Ilu mamy Shas'la na pokładzie? - spytał niebianin.
    -2 pełne La'rua – odrzekł kapitan
    -Zwołać wszystkich w okolice mostka, a tak właściwie, które to sektory 2 i 4? - rzekł Aun'el
    -Ładownia i lewa wyrzutnia rakiet
    W niecałe 2 minuty przybyła cała załoga i garnizon, a zaraz za nimi obcy.  Na sam początek walka nie była trudna, niskie obce organizmy przybiegały i zaraz jak się  pojawiały, były unicestwiane, a te które przetrwały uciekały, by zaraz wrócić w większej liczbie. Straty Tau  były   minimalne, do momentu kiedy pojawili się czwororękie, trochę przypominające ludzi postacie. Błyskawicznie przy niewielkich stratach przybyli do linii Tau, lecz ta gwardia niebianina była dość zaprawiona w bojach wręcz po krucjacie do Zatoki Democlessa, ale i tak byli słabsi od przeciwnika.
    -Za Najwyższe Dobro!!!- krzyknął Niebianin – Zniszczyć to wrogie coś!!! - w sekundę po tym okrzyku druga linia wypaliła serię za karabinów impulsowych. Nikt nie przeżył, ani wróg ani swój, ale teraz szykowało się najgorsze.
    Nagle słychać było potężny ryk. Minęła chwila. Wszyscy poczuli regularne wstrząsy, który
powoli się zbliżały. W pewnym momencie psychiczna fala odrzuciła wszystkich do tyłu, a zaraz po tym wszedł kolosalny potwór i zaryczał. Shas'la powoli się podnosili, ale nie wszystkim się to udało. Bestia znowu zaryczała i zrobiła krok do przodu, wystrzeliwując z broni zintegrowanej z nią dziesiątkując pozostałych przy życiu Wojowników Ognia. Jeden z pozostałych wojowników podniósł się, odczepił granat od pasa i podbiegł do przeciwnika uchylając się przed atakiem symbiotycznej kosy. Włożył granat w szczelinę między płytami chitynowego pancerza. Ładunek wybuchł po krótkiej, niemal niezauważalnej chwili rozrzucając resztki wrogiego organizmu po przedsionku sterowni. Pozostałych kilku wojowników i niebianin zostali dodatkowo zbombardowani resztkami pancerza i broni. Jedna chitynowa płytka wbiła się w nogę niebianina, który przez to nie mógł chodzić przez dłuższy czas.
    - Zamknąć przejście! - rozkazał ciężko ranny, najstarszy wojownik ognia, który w tej samej chwili osunął się po ścianie, o którą był oparty. Gdy wszyscy byli w sterowni kapitan powiedział do niebianina:
    - Nie wykrywamy wrogich organizmów na pokładzie, jednakże ich transportery nadal są podłączone do naszego okrętu. Jakie rozkazy, Aun'elu?
    - Ilu mamy zdolnych do walki Shas'la?
    - Ośmiu, ale są zmęczeni po walce.
    - Muszą poświęcić się dla Najwyższego Dobra! Niech wezmą jakieś ładunki wybuchowe, wejdą do tego siedliska zła i je zdetonują. Musimy lecieć dalej!

Offline

 

#21 2008-12-15 21:33:45

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Termin z artami

przede wszystkim zmień "Shas' O' Kac'aperekiem" wybacz ale ni w gruszkę ni w pietruszkę.

"    W tej chwili mnóstwo pocisków poleciało w kierunku w kierunku czerwonych grzybów. Lecz nie wszystko trafiło, a dwa wrogie obiekty dotarły do niszczyciela"
Zły szyk zdania. nie zaczyna się zdań od Lecz, lepie by brzmiało "niestety tylko część z nich dosięgła celu, a do obrońców dotarły dwa wrogie obiekty"

"  Na sam początek walka nie była trudna" - na samym początku

"kiedy pojawili się czwororękie, trochę przypominające ludzi postacie" - pojawiły się; niepotrzebnie użyte "trochę"

"Błyskawicznie przy niewielkich stratach przybyli do linii Tau, lecz ta gwardia niebianina była dość zaprawiona w bojach wręcz po krucjacie do Zatoki Democlessa, ale i tak byli słabsi od przeciwnika." - 1 powtarzają się słowa niewielkie straty; po co "ta" przed gwardią? tak jakby niebianin miał ich kilka; lecz, a potem ale, całkowicie nielogicznie łączy to zdanie.

" -Za Najwyższe Dobro!!" - złe tłumaczenie, powinno być "Za większe dobro//dla większego dobra"

"Nikt nie przeżył, ani wróg ani swój, ale teraz szykowało się najgorsze." - zdanie brzmi jak zapis z filmu akcji klasy f - niby zginęli obrońcy, ale może być jeszcze gorzej ^^

"wystrzeliwując z broni zintegrowanej z nią dziesiątkując pozostałych przy życiu Wojowników Ognia" - 1 broń zintegrowana pasuje może do battlesuitów, ale nie za bardzo do tyranidów. Zajrzyj do kodeksu tyranidów pl; 2 - skoro nie przeżył żaden swój to skąd wytrzasnąłeś dodatkowych wojowników?

"jeden z pozostałych wojowników podniósł się, odczepił granat od pasa i podbiegł do przeciwnika uchylając się przed atakiem symbiotycznej kosy. Włożył granat w szczelinę między płytami chitynowego pancerza." - tyrantowi dosięga fluffowo do nóg, więc trudno by było mu to zrobić ;] polecam bardziej heroiczną wizję - np.  został nabity na ostrze i kiedy tyrant zbliżył go do twarzy żeby pożreć ostatkiem sił wrzucił granat do paszczy

" Pozostałych kilku wojowników i niebianin zostali dodatkowo zbombardowani resztkami pancerza i broni." - bombardowanie to wybitnie złe słowo.

końcówka fajna

Offline

 

#22 2009-01-03 21:41:03

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Termin z artami

Jeżeli uwzględnisz poprawki Amdora, opowiadanie będzie naprawdę fajne :-) Ja właśnie "korektoruję" swoje wypociny i postaram się wrzucić na forum dziś jeszcze albo jutro. Wszakże do poniedziałku termin.

Pozdrawiam!


EDIT

Udało mi się załatwić zgodę na publikację od tego gościa, co pisze na Cytadeli. Będziemy mogli zamieścić jego wcześniejsze  opowiadanie w całości i mamy wyłączność na cz. III Allimarda.

Ostatnio edytowany przez bartekq (2009-01-03 22:08:50)

Offline

 

#23 2009-01-04 20:52:04

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Termin z artami

hmm battle report nie wypalił niestety, ale reszta rzeczy już blisko. Czy mógłbym się spóźnić do środy? (mam sesje w najbliższy weekend i jakoś przydało by się w poniedziałek dowiedzieć co było na niektórych wykładach...)

Offline

 

#24 2009-01-04 21:05:23

O'Kacaperek

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Termin z artami

ja nic nie poprawiam, to co amdor wykampił jest ok, tylko z tym imieniem nie mam pomysłu może wy cos wymyślicie

Offline

 

#25 2009-01-05 10:36:48

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Termin z artami

wkleje artykuł z lexicanum odnośnie imion tau:

lexicanum napisał:

Tau names are generally seen in the Imperium as long, complicated and unwieldy, but they can be broken down into the following:

    * Caste and rank within that caste
    * Sept of birth
    * Personal name (which is often determined/extended by their notable actions or achievements)

Castes and rank

The Caste System organizes all Tau into 5 different castes and each one of them has a defined social role, be it military, trade, diplomacy, or leadership. The members of a caste are further classified by a specific rank.
Sept

Tau come from many planetary systems, or Septs, and these shape and define their methods of work. Some of these are

    * T'au
    * Vior'la
    * Sa'cea

Personal Name

Tau personal names, unlike those of humans, usually mean things in their language, depending on the deeds in their lives.
Example

Thus, the Tau named Shas'O Vior'la Shovah Kais Mont'yr (Commander Farsight) would be broken down as follows:

    * Shas -- The individual is a member of the Fire Caste...
    * O -- ...Who is a high-ranking Commander and hero...
    * Vior'la -- ...Who comes from the Sept of Vior'la...

...And has a personal name translated as being far-sighted (Shovah), Skilled (Kais), and having seen many battles (Mont'yr, meaning "blooded").

Offline

 

#26 2009-01-05 19:36:37

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Termin z artami

Ok Amdor, nie ma sprawy :-)

Podejmie się ktoś zrobienia battle raportu? Bo tak patrzę, że całkiem sporo osób by chciało.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez bartekq (2009-01-05 19:38:40)

Offline

 

#27 2009-01-07 13:58:51

O'Kacaperek

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Termin z artami

o tworzeniu imion wiem tylko tego przydomka wymyśleć nie mogę

Offline

 

#28 2009-01-09 11:11:02

Amdor

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 39
Punktów :   

Re: Termin z artami

wybaczcie, ale nauka poważnie ogranicza moje możliwości pisania... W każdym razie w czasie między Podstawami Prawa, a Geografią wpadłem na dość ciekawy pomysł. Czy ktoś był by w stanie stworzyć grafikę jakiegoś marine'a czy gwardzisty, wraz z napisem w stylu "już nadchodzi" w formie banera (100 pix wysokości i 3 razy tyle szerokości powinno wyjść dobbrze)
Taki sposób reklamy skutecznie działa na ludzi, co nauczył mnie jeden z ostatnich wykładów ;] - reklama teaserowa
Można by to wrzucić na tablice ogłoszeń w sklepach hobbystycznych, w sygnatury na forach i na pewno bym przeszmuglował to na blog Starego Świata.
Gdzieś na tydzień przed wypuszczeniem zinu można by wydać już 2gi banner z naszym logiem na tle tego samego obrazka.

Kompozycyjnie najlepiej by wyszło gdyby ig/sm/cokolwiek w tle było zaciemnione, a napis/loko białe. Poprzez kontrast łatwiej złapać czyjąś uwagę.

to tyle ;p wracam do prawa.

Offline

 

#29 2009-01-10 22:39:30

kamilekkam

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 11
Punktów :   

Re: Termin z artami

Mnie też nauka trochę ograniczyła, ale ze swojego tekstu postaram się wywiązać.

A pomysł Amdora uważam za rewelacyjny, może coś narysuję, ale nie mogę niczego obiecać. W każdym razie, nie sądzę, żebyśmy mogli wykorzystać jakiegoś gotowca z neta, więc ktoś musi narysować

Offline

 

#30 2009-01-11 13:44:36

bartekq

Red. Nacz.

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 54
Punktów :   

Re: Termin z artami

Świetny pomysł, jednak ja się go z pewnością nie podejmę, gdyż mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o jakąkolwiek grafikę.

Pytanie do składacza: czy możliwe jest powolne składanie numeru i dodawanie potem do pdf-a kolejnych stron? Jeżeli widziałbym już kilka gotowych stron to możnaby się pokusić o jakieś ramki z informacjami ciekawymi etc. Widzielibyśmy, na czym stoimy.

Pozdrawiam!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mototeam.pun.pl www.horoskopsmierci.pun.pl www.elite-xworld.pun.pl www.x-man.pun.pl www.rosiakforum.pun.pl